JURORZY

dr Robert Pludra

Projektant wzornictwa przemysłowego

Projektant wzornictwa przemysłowego aktywny zawodowo głównie w Polsce i Szwajcarii.

Od 2011 prowadzi własną działalność projektową i pracuje na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie po doktoracie w obszarze projektowania społecznego pełnił funkcję prodziekana i kierownika katedry.

Uczestniczył w ponad siedemdziesięciu wystawach, w tym w ważnych festiwalach i targach designu w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Berlinie, Bazylei, Zurychu i Tokio. Nagrodzony między innymi nagrodą Monocle Design Award.

Kamil Kowalski

Dyrektor Integracja LAB w Fundacji Integracja

Wykładowca ergonomii na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie.

Ekspert w zakresie projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej, prowadzący projekty badawcze dotyczące dostępności m.in. kinematografii, szkolnictwa i obiektów komercyjnych. Audytor i konsultant w projektach związanych z designem urządzeń, transportu i wyposażenia przestrzeni publicznej.

Dr Wiktoria Lenart

Projektantka wzornictwa przemysłowego

Absolwentka Wzornictwo Przemysłowe na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Członkini SPFP.

Prof. Bartosz Piotrowski

Projektant, manager, pedagog

Główny projektant i szef zespołu wzornictwa PESA Bydgoszcz SA. Autor designu pociągów i tramwajów jeżdżących w wielu krajach Europy Zachodniej (Niemcy, Włochy) i w większości państw w Europie Środkowej (Czechy, Węgry, Rumunia, Litwa, Estonia, Ukraina). Poza Europą tramwaje jeżdżą w Moskwie, a pociągi eksploatuje również Kazachstan czy ostatnio Ghana.
Profesor zwyczajny. Prowadzi pracownię „Projektowania dla Nowego Przemysłu” na Wydziale Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Jako niezależny projektant realizuje przede wszystkim projekty związane z transportem i przestrzenią publiczną, m. in. samochody specjalistyczne (w tym wojskowe), stacje ładowania samochodów i inne.

Designer roku 2006 i 2014 (IWP) i laureat Dorocznej Nagrody Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Produkty wielokrotnie nagradzane w kraju i za granicą, m. in. IF DESIGN AWARD 2016 dla pociągu PesaDART. Prezentowane na targach i wystawach związanych zarówno z transportem i gospodarką, jak i sztuką i kulturą. Projekty prezentowane m.in. w stałej Galerii Wzornictwa Muzeum Narodowego w Warszawie i Krakowie.

Paweł Kubara

Specjalista ds. marketingu i komunikacji.

Absolwent politologii i administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Posiada doświadczenie w branży wydawniczej i marketingowej ze specjalizacją w sztuce oraz wzornictwie. Od 2009 roku kieruje strategią rozwoju polskiej marki meblowej Comforty, odpowiadając za marketing, komunikację, wprowadzanie nowych produktów do oferty oraz ich dystrybucję i sprzedaż.

Jan Garncarek

Projektant wzornictwa przemysłowego.

Absolwent warszawskiej ASP. Jego specjalnością są projekty oświetlenia, mebli i obiektów kolekcjonerskich. Jego twórczość łączy design z rzeźbą, tworząc unikalny język wizualny. W jego portfolio znajdują się lampy, stoły, siedziska oraz obiekty dekoracyjne, wszystkie ręcznie wykonane z wykorzystaniem szlachetnych materiałów, co gwarantuje najwyższą jakość i unikalność każdego egzemplarza.

Do góry

Instytut Wzornictwa Przemysłowego posiada ponad 70-letnie doświadczenie w upowszechnianiu i zarządzaniu wzornictwem oraz rozwojem nowego produktu. Prowadzi projekty badawcze w zakresie wzornictwa i ergonomii.

Kontakt

ul. Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
Godziny pracy Instytutu: 8:30 – 16:30

Sekretariat:
tel.  (22) 860 00 66
iwp@instytutwzornictwa.com

Social