Trwa sprzedaż biletów na kluczowe wydarzenie w branży projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej w Polsce – Forum Dostępności. 2 edycja konferencji odbędzie się w dniach 5-6 listopada br. w Poznaniu.
To wyjątkowe wydarzenie stanowi istotny punkt w kalendarzu profesjonalistów związanych z architekturą i projektowaniem, przyciągając ekspertów z różnych sektorów. Wydarzenie jest skierowane do szerokiego grona odbiorców, w tym architektów, projektantów, koordynatorów dostępności, zarządców nieruchomości, przedstawicieli branży deweloperskiej i budowlanej, administracji publicznej oraz instytucji zajmujących się wzornictwem przemysłowym. Uczestnicy mają szansę nie tylko na zdobycie nowej wiedzy, ale także na nawiązanie cennych kontaktów biznesowych, które mogą zaowocować przyszłymi współpracami.
Podczas drugiej edycji Forum Dostępności eksperci będą rozmawiać o tym jak najnowsze trendy w dostępności i projektowaniu uniwersalnym będą kształtować rzeczywistość i nasze życie oraz jak cyfryzacja, globalizacja, zmiany demograficzne i klimatyczne zmieniają architekturę, przestrzeń publiczną i przedmioty codziennego użytku. W programie oprócz dyskusji panelowych znajdą się również wystąpienia specjalistów, a także case studies zrealizowanych projektów lub produktów.
Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w panelach dyskusyjnych, które skoncentrują się na kluczowych zagadnieniach dotyczących dostępności w różnych typach budynków, takich jak mieszkania, hotele czy obiekty najmu instytucjonalnego. Paneliści będą analizować najlepsze praktyki oraz innowacyjne rozwiązania, które mogą poprawić dostępność dla wszystkich użytkowników. Dodatkowo, w programie tegorocznego Forum Dostępności zaplanowane są tematy związane z ochroną zdrowia oraz bankami, które są istotnymi elementami codziennego życia obywateli.
W kontekście dostępu do przestrzeni publicznej pojawia się również pytanie o to, co znajduje się pomiędzy budynkami i kto odpowiada za dostępność chodników, przystanków, parków, skwerów i placów? Temat ten zostanie szeroko omówiony podczas sesji poświęconej infrastrukturalnym wyzwaniom. Prelegenci podzielą się swoimi doświadczeniami i wypracowanymi rozwiązaniami na rzecz integracji różnych elementów miejskiego krajobrazu, mając na uwadze potrzeby wszystkich użytkowników. Będzie to doskonała okazja do nawiązania współpracy pomiędzy różnymi instytucjami, samorządami oraz organizacjami pozarządowymi zajmującymi się poprawą jakość życia w miastach.
Dodatkowo w programie tegorocznego Forum Dostępności:
- Business Accessibility. Czy biznes straci czy skorzysta na nowej ustawie o dostępności produktów i usług, która wejdzie w życie 28.06.2025?
- Uniwersalnie o designie – jak w oparciu o potrzeby niszy stworzyć produkty dla wszystkich?
- Uniwersalnie o architekturze w kulturze. Co muszą zrobić kina, teatry, muzea i sale widowiskowe i biblioteki, żeby kultura była naprawdę dostępna?
- Rola badań i testów użytkowników produktów w procesie projektowym.
- Neuro – różnorodność w biurze. Jak sprostać nowym wyzwaniom i potrzebom różnorodnych pracowników?
- Rozwiązania technologicznie w służbie człowieka – czy wykorzystujemy potencjał technologii cyfrowej, aby zwiększyć dostępność, gier, urządzeń i rozwiązań?
- Czy każdy może być „S”uperbohaterem_ką? eSg – Environmental, Social and Corporate Governance czyli środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny.
- Zobacz dotykiem, poczuj, smakuj, usłysz. Zmysły w projektowaniu.
Forum Dostępności to wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko skupia się na wiedzy teoretycznej, ale także stwarza platformę do prezentacji najnowszych produktów i rozwiązań z segmentu accessibility, smart access i universal design. W strefie wystawienniczej swoje produkty zaprezentują uznane marki, które specjalizują się w projektowaniu uniwersalnym. Wśród wystawców znajdą się producenci mebli biurowych oraz do użytku domowego, jak również firmy oferujące rozwiązania do łazienek, kuchni oraz produktów związanych z życiem codziennym, zabawą, sportem, pracą i przestrzenią publiczną – takich, z których mogą korzystać wszyscy użytkownicy.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, IFMA Polska Chapter, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Politechnika Poznańska, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Polska Rada Centrów Handlowych, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, Polski Związek Firm Deweloperskich, Prezydent Miasta Poznania, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce, Związek Banków Polskich.
5-6 listopada 2024, Poznań Congress Center
Szczegóły i bilety: www.forumdostepnosci.pl
Patronat nad forum ma Instytut Wzornictwa Przemysłowego
Date:
17 września 2024